Sıkça Sorulan Sorular

 • Konutlar da iki katlı yapılarda ara kat sallanma yapar mı? Ara kat arası ses yapar mı izolasyonu nasıl sağlıyorsunuz?

  Bu binaların statik hesapları ilgili standartlara (TS 648, TS 498, TS 11.372 vb.) ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır.Bu yüzden ara katlarda müsade edilebilir sehim miktarı vardır.Fakat müşterimiz bunu hiç istemezse konfor şartları artırılabilir ve sallanma tamamen yok edilir. Proje esnasında hesap ile mümkündür. Ara kat arası ses yapmaz ses yapmaması için izalasyon malzemeleri döşenmiştir.

 • Aldığımız Prefabrik bina daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi? Ne maliyet getirir?

  Evet kurulabilir. Sadece sökme maliyeti, yeniden montaj maliyeti, boya maliyeti ve tesisat maliyeti getirir. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

 • Depreme dayanıklılık açısından Prefabrik konutların durumu nedir?

  Ürünlerimiz 1. deprem bölgesi şartları göz önünde bulundurularak üretilir.

 • Prefabrik konutlar da teslim süreniz nedir?

  Ortalama 100 m2 Tek katlı bir bina o anki üretim durumumuza göre 2 gün ile 15 gün arasında imalat tamamlanır, sevke hazır hale getirilir. Sevkiyattan ve Zemin betonu tarafımıza teslim edildikten sonra da 5 günde binanın montaj, tamamlanır.

 • Prefabrik konutlar da Ödeme Şekliniz nasıl?

  Tamamını nakit olarak alıyoruz.Alternatif ödeme planları üzerinde de karşılıklı görüşebiliriz.

 • Verdiğiniz fiyatlara Neler Dahil?

  Binanın kaba montaj işlerinin yapılması, Bina malzemeleri (Duvar panelleri, Birleşim elemanları ,tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemesi), Dış ve iç kapıları, Pencereleri, Vasistasları ve Camlarının takılması. Binanın iç ve dış boyasının yapılması, Binanın içinin elektrik tesisatlarının yapılması ve armatürlerinin takılması, Binanın içinin sıhhi tesisatlarının (pis su - temiz su) yapılması ve armatürlerinin takılması.

 • Prefabrik Binamın nakliyesi hangi araçlarla yapılmaktadır?

  Prefabrik binaların nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.

 • Yapılmış Prefabrik binaları nerde görebiliriz?

  Showromlarımızda değişik büyüklüklerde (tek katlı ve iki katlı) prefabrik konutlarımzı görebilirsiniz.

 • Konutlar da en fazla Kaç katlı yapabilirsiniz. ve Betonarme binanaların üzerine kurulabiliyormu?

  2-3  katlı yapabiliriz. Çok katlı yapılabilir, fakat bina konstrüksiyonu artacağından birim m² maliyeti yükselmektedir. Betonarme binanın üzerinde çatı ve ya engelleyici  unsur yok ise tek veya iki katlı prefabrik bina kurulur.

 • Konutları kac yıl garantilidir ve ömrü kaç senedir?

  ÇELİK YAPİ olarak 3 yıl imalat ve montaj hatalarına katrsı fabrika garantisi veriyoruz. Prefabrik konutlarda kullanılan malzeme betopan dır. Ana üretici firma TEPE BETOPAN malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir, Prefabrik binanın taşıyıcı sistemi dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanmaz cürümez ömrü uzatılmıştır.

 • Konutları Depreme rüzgara dayanıklımıdır ve sadece yazlık amaçlı mıdır?

  Türkiye'nin 1., 2. ve 3. iklim bölgelerinde, Ender  Çelik Yapı konutları 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir sağlamlık ve yalıtım sistemi ile donatılmıştır.  depreme ve rüzgara dayanıklıdır Prefabrik yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak tüm türkiyenin illerinde ve ilçeleirnde üretim yapılmaktadır.

 • Konutlar da istediğimiz Projenin uygulamasını yapabilir misiniz?

  İstediğiniz proje bizim standart aks ölçülerimize uyduğu sürece yapılabilir.

 • Prefabrik Evler zeminde nereye ve nasıl monte edilir?

  Ön üretimli hafif ENDER ÇELİK YAPI konut önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Ender Çelik Yapi Prefabrik konutlar beton zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

 • Prefabrik Konutlar da Soğuk Bölgeler için çözümünüz nedir?

  Dış Duvar ve Çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’de tavsiye edilen Yalıtım Değerlerini sağlayacak şekilde detaylandırılmaktadır. (Ender Çelik Yapi Prefabrik evler de sağlanan Isı Değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur) Panellerin dikme C profilleri arasında da yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Böylece Isı köprüsü bulunmamaktadır.

 • Alıcı Müşteri tarafından Prefabrik Konutlar için yapılması gereken işler nelerdir?

  Zemin betonu hasırlı  demirle 30 cm veya 50 cm su basmazı için beton atması ve her türlü Hafriyat ve çevre düzenleme işleri Zemin ve duvar kaplamaları (Şap, seramik, fayans, laminat parke vs.) , Prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su ), Belediyeden alınması gereken, müsadeler ve ruhsat işleri , Isıtma ve soğutma tesisatları ( Kalorifer, klima vs..) İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin Nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

 • Prefabrik Binanın Montaj şehir dışında yapılacaksa ilave ne istiyorsunuz?

  Şehir İçinde yapılması ile şehir dışında yapılması arasındaki tek fark Montaj ekibinin konaklama ve yemek ücretlerinin müşteri tarafından karşılanmasıdır.

Telefon
WhatsApp
İnstagram
Bu site, Alaturka Dijital AD Kobi ile hazırlanmıştır.